Фізкультурно-оздоровча робота

Одним з пріоритетних напрямків освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах є фізкультурно – оздоровча робота. Коли дитина зростає веселою, бадьорою, спритною, цікавою до всього розмаїття світу, готовою оволодіти новими й новими знаннями – такий скарб у нашому суспільстві важить над усі матеріальні цінності. Але і здоров’я, і працездатність маленької людини перебувають у прямій залежності від фізичного розвитку. Удосконаленню цієї ланки виховного процесу в нашій країні приділяється посилена увага: діють науково обґрунтовані програми фізичного виховання дошкільників, постійно поліпшується матеріально-спортивна база дитячих садків, підвищується кваліфікація педагогічних кадрів. У дошкільному віці дуже важливо розвинути інтерес до фізичної культури та спорту, адже то одна з передумов доброго здоров’я. Для дошкільнят необхідно створити такі умови та ситуації, за яких розвивався б з урахуванням уже набутий руховий досвід, індивідуальні риси характеру, внутрішні прагнення. Недостатній фізичний розвиток і низька фізична підготовленість дошкільнят здебільшого пояснюється зниженням рухової активності. Для усунення цих недоліків основну увагу потрібно приділити організації фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах, зокрема передбачити правильну побудову та активізацію рухового режиму, спрямувати його на оздоровлення малюків, забезпечити дієвий медико- профілактичну роботу. В нашому садочку створено належні умови для формування, збереження та зміцнення здоров’я дітей. Відповідно вимогам сьогодення в ДНЗ створено певну систему роботи з даного питання, яка передбачає наступні аспекти. А саме:
 • фізичний розвиток;
 • лікувально-профілактична робота;
 • організація режиму дня;
 • організація харчування;
 • валеологічне виховання;
 • загартування;
 • екологічне виховання;
 • робота з батьками.
Досить часті випадки захворювання дітей змусили нас педагогів ДНЗ №5 «Берізка» м.Яготина, звернути особливу увагу на роботу з оздоровлення дитячого організму, його фізичного розвитку. Цій роботі передував активний пошук шляхів удосконалення фізичної підготовки дітей дошкільного віку, оптимізації їхньої рухової активності. Удосконалюючи свою педагогічну майстерність щодо організації фізичного виховання, наші педагоги постійно знаходяться в творчому пошуку. Їхні яскраві, цікаві фізкультурні заняття, тематичні ігри, спортивні розваги з участю батьків – це завжди свято для малюків, що відвідують дошкільний заклад. Цікаво та творчо проводяться фізкультурні свята, розваги, дні здоров’я, тижні фізкультури під час яких дошкільники, педагоги, батьки спільно зміцнюють своє здоров’я, розуміють його цінність, вчаться здоровому способу життя, весело змагаються та перемагають. Заслуговує на увагу використання педагогами нетрадиційних методів оздоровлення: точковий масаж, ходьба по доріжках здоров’я. Також педагогами активно використовуються нетрадиційні фізкультурно-оздоровчі заходи: музикотерапія, сміхотерапія, дихальна терапія, аромотерапія, пальчикова гімнастика, гімнастика для очей, релаксація, психогімнастика. У всіх вікових групах вихователі проводять цільові прогулянки, які є корисними для дошкільників. Турбота про фізичне здоров’я вихованців завжди була і залишається одним з пріоритетів педагогічної роботи ДНЗ. Ефективності фізично-оздоровчої роботи з дітьми сприяє використання різноманітних форм методичної роботи по фізичному вихованню. Для удосконалення освітньо-педагогічного процесу в ДНЗ №5 «Берізка» проводяться різні нетрадиційні форми з фізкультурно-оздоровчої роботи з педагогами закладу. Зокрема:
 • ділові ігри;
 • мозкові штурми;
 • тренінги;
 • педагогічні турніри та інше.
Вже стало традицією проводити спортивні змагання «Перші кроки» між ДНЗ м.Яготина на базі Яготинської ДЮСШ. Ці змагання дають значний оздоровчий потенціал для дошкільників, педагогів та створюють тісну співпрацю між освітніми закладами нашого міста. А дружній тандем між ДНЗ №5 «Берізка» та Яготинською ДЮСШ існує вже багато років. Дошкільники із садочка відвідують на базі спортивної школи гурточки художньої гімнастики. Футболу. Заклади спільно радіють перемогам вихованців на районних обласних змаганнях. А деякі вихованці. Такі як Єрьомка Світлана – майстер спорту по дзюдо стали відомими і за межами України. Плідної праці педагогів з фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі не вистачить для повноцінного фізичного розвитку дитини. Удосконалити та доповнити її зможуть батьки , займаючись з дітьми вдома. Саме спільна співпраця педагогів та батьків допоможе виростити здорову та активну дитину. Тому багато цікавого матеріалу з фізкультурно-оздоровчої роботи наші педагоги пропонують батькам.