Захід присвячений Катерині Білокур

Між ДНЗ №5 «Берізка» та Яготинською картинною галереєю вже давно склалися теплі стосунки. Педагоги закладу виховують малечу на засадах любові до рідного краю, національної спадщини, якою багата Яготинська земля.

7 грудня 2016 року працівник музею Черниш О.М. завітала до малят старшої групи, щоб провести з ними бесіду про нашу славну землячку Катерину Білокур. Свою розповідь вона доповнила цікавими матеріалами: репродукціями картин, ілюстраціями з життя відомої художниці. Діти із задоволенням слухали гостю, та з цікавістю переглядали картини.

Захід пройшов невимушено, приніс присутнім позитивні емоції. В кінці було зроблено фото на згадку.

Шашковий турнір

13 жовтня 2016року на базі ДНЗ №5 «Берізка», згідно річного плану відділу освіти Яготинського РДА було проведено «Шашковий турнір» серед вихованців дитячих навчальних закладів міста. Такий захід в дошкільників було організовано та проведено вперше. Гра в шашки – одна з форм розвитку математичних здібностей дітей старшого дошкільного віку. Навчитися грати нескладно, проте грати майстерно – це досить непросте завдання. Із великим задоволенням приймали учасники всіх садочків участь у змаганні із шашок. Із серйозним, відповідальним підходом змагалися маленькі шашкісти, виборюючи перемогу в трьох турах. Маленьких ерудитів оцінювало компетентне журі: начальник відділу освіти Степанченко М.Т., директор ДЮСША Стопчатий Ю.Л., методисти РМК відділу освіти Пахар О.Ю. та Міненок О.В. Сюрпризом для учасників змагань стала Королева Шашок, з якою вони вирушили в шашкові володіння, щоб між собою позмагатися. А дві помічниці біла та чорна шашки допомогли гравцям пригадати правила гри. Честь шашкового турніру з ДНЗ №5 «Берізка» відстоювали вихованці старшої групи №2 Лавріненко Ярослав та Ткачук Андрій. Хлопці вели достойну гру з вихованцями інших закладів. Приємно відмітити, що Ткачук Андрій посів третє місце серед вихованців інших ДНЗ. Шашковий турнір було проведено на високому рівні. Всі учасники отримали солодощі, а переможці ще й Грамоти та вітання – український танок від юних козаків з старшої групи ДНЗ №5 «Берізка». Адже цей захід було присвячено Дню захисника України. Дорослі і діти отримали позитивні емоції від заходу.

Метод Марії Монтессорі

Сучасне життя вимагає від педагогів - дошкільників вільно, самостійно орієнтуватися в оточуючому середовищі. Багато видатних педагогів не раз зверталися до цієї проблеми. Саме цією проблемою займалася видатний педагог М.Монтессорі. Завдяки досвіду роботи з питань проблеми виховання, було вирішено провести РМО на базі ДНЗ №5 «Берізка», яке проводилося 30 жовтня 2014 році. Тема РМО була така: «Педагогічні ідеї Марії Монтессорі у сучасних дошкільних закладах». Суть методу Монтессорі – це вільна робота дитини в створеному педагогом навколишньому середовищі. Вихователь Марченко В.В. в своїй роботі використовує елементи із методики М.Монтессорі. Вона показала цікаве, інтегроване заняття з дітьми молодшої групи «Подорож в Африку». Також нею зібрано достатній матеріал для навчання дітей з розвитку сенсорних здібностей. Вихователь – методист Заморока Н.М. ознайомила всіх присутніх з описом методики М.Монтессорі. Була переглянута вихователями – методистами презентація ігор за системою М.Монтессорі. Кожна презентація мала відповідний опис та ілюстрації у вигляді фотографій – слайдів. Також практичним психологом закладу були проведені цікаві тести «Впізнай себе» для методистів. У цікавій, інтерактивній формі відбулось жваве обговорення актуального питання , проведено тренінг та вправи з вихователями – методистами (методист РМК Миненок О.В.). На належному рівні пройшов обмін досвідом роботи, щодо впровадження інноваційної технології за системою Монтессорі. Під час обговорення вихователі – методисти дійшли до висновку , що потрібно постійно в своїй роботі використовувати метод Марії Монтессорі.

Конкурс на кращу сімейну газету

«Здорова дитина – щаслива родина»

Згідно наказу відділу освіти Яготинської РДА було оголошено конкурс на виготовлення сімейних газет на тему: «Здорова дитина – щаслива родина». Батьки ДНЗ №5 «Берізка» активно взяли участь у цьому конкурсі. Було виготовлено 13 газет та розміщено в музичному залі, де можна було всім бажаючим розглянути газети та проголосувати за кращу. За результатами голосування на районний конкурс, який відбувся у відділі освіти 23.11.2016р. було обрано чотири газети. В районному конкурсі відмічено 2 газети батьків з ДНЗ №5 «Берізка». Це сім’я Сухенко та сімя Ткачуків. Газети яскраві, гарно оформлені, саме тому їх відмічено за оригінальність.

Обласний семінар – практикум

Враховуючи актуальність безпеки життєдіяльності дошкільників, на базі Яготинського ДНЗ №5 «Берізка», 28 листопада 2014р. було проведено обласний семінар – практикум для завідуючих дошкільних навчальних закладів на тему: «Забезпечення охорони життя і здоров’я дітей в ДНЗ». З 2010 року ДНЗ №5 «Берізка» є одним з опорних закладів в Київській області з проблем безпеки та цивільного захисту дітей дошкільного віку. На початку семінару до присутніх звернулася завідуюча закладу Рибинська О.В. з доповіддю, в ході якої презентувала досвід роботи закладу з проблеми безпеки за останні 5 років. Також учасників семінару прийшли привітати заступник міського голови Яготинської міської ради Лисенко Л.В. та в.о. начальника відділу освіти Яготинської РДА Даценко Л.Г. Були присутні на семінарі – практикумі методисти обласного методичного кабінету Навчально – методичного центру Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення в Київській області – Кучарська Л.В. та Зинич Ю.М., які презентували матеріал з даної проблеми. З слухачами семінару працювала практичний психолог закладу Кривошея Т.О. з «Інтелектуальною розминкою» в формі мозкової атаки. А також з вихователем – методистом Заморокою Н.М. слухачі в ході тесту «Перевір себе» перевіряли свої знання по безпеці життєдіяльності, та в ході вправи «Знайди вихід із ситуації», розв’язували завдання поставлені перед ними. До уваги присутніх дошкільники старшої групи №2, музичний керівник Бусло В.В. та вихователь Заморока Н.М. представили повчальну розвагу «Як колобок розуму навчився». Кожен учасник семінару мав змогу ознайомитися з матеріалом по ОБЖД, який було презентовано присутнім. Педагоги знайомилися з іграми, конспектами занять, розвагами, методичною літературою, тощо. В кінці семінару – практикуму було прийнято методичні рекомендації. Присутні відзначили, що семінар відбувся на високому методичному рівні, був інформаційно та наочно насиченим, зорієнтованим на безпеку життєдіяльності, як дітей так і дорослих.

Впровадження ідей Софії Русової

23 жовтня 2015 р., згідно річного плану відділу освіти Яготинської РДА було проведено засідання творчої групи вихователів – методистів на базі Яготинського ДНЗ №5 «Берізка». Темою РМО було впровадження ідей Софії Русової в освітньо – виховний процес дошкільного закладу. Ця тема є актуальною на сьогодні, тому що С.Русова була одним з педагогів, яка впроваджувала навчання дітей на засадах громадянського та родинного виховання. До уваги присутніх було представлено теоретичний та практичний блок з даної проблеми. Учасниками засідання було переглянуто практичний тренінг з батьками «Усвідомлене батьківство», який був проведений практичним психологом закладу Кривошеєю Т.О. Також було переглянуто фрагмент пошуково – дослідницької діяльності на тему «Водиця – чарівниця», яке провела вихователь Тонконог Н.П. з дітьми старшої групи. В оригінальній формі, за допомогою слайдів, вихователь – методист Заморока Н.М. з педагогами провела перебіг педагогічних читань, де ознайомила всіх присутніх з біографією С. Русової та її творчою діяльністю. Також було переглянуто виставку методичних посібників про діяльність відомого педагога. В кінці методичного об’єднання були прийняті методичні рекомендації та підведено підсумок.

Дитячий травматизм

Згідно річного плану відділу освіти Яготинської РДА 27листопада 2015 року на базі Яготинського ДНЗ №5 «Берізка» проходило засідання РМО старших медичних сестер ДНЗ. Темою заходу - був дитячий травматизм, профілактика, оформлення документації. На сьогодні ця тема є дуже актуальною. Засідання РМО проходило в цікавій формі, в ході роботи були використані засоби комп’ютерної техніки. В практичній частині РМО, вихователем – методистом Заморокою Н.М., було проведено тренінг для батьків на тему: «Попередження насильства, жорстокості в сім’ї та в дитячому колективі». Кожен з батьків мав власну думку, та досвід виховання дітей. Потім старша медична сестра ДНЗ №5 «Берізка» Туменок В.М. запропонувала присутнім доповідь на тему: «Дитячий травматизм. Оформляємо документацію». Присутні ділилися досвідом з даної проблеми. Згодом, до уваги медичних сестер було представлено документацію та новинки літератури з проблеми травматизму. Всі учасники РМО мали змогу побути в ролі батьків, в ролі дітей, вправлятися в розв’язанні складних, сімейних ситуацій та поповнити свої знання з даної проблеми.

Співпраця ДНЗ з батьками

15 вересня 2015р. на базі Яготинського ДНЗ № 5 «Берізка» відбулося засідання районного методичного об’єднання завідуючих ДНЗ. Тема засідання була актуальна – забезпечення співпраці ДНЗ з батьківськими комітетами та активними родинами закладу. Захід проходив у формі круглого столу. В його роботі приймали участь, як педагоги так і батьки. До уваги присутніх було запропоновано доповідь завідуючої ДНЗ №5 «Берізка» на тему: «Основні законодавчі документи, які використовує ДНЗ в роботі з батьками». Рибинська О.В. ознайомила педагогів з основними документами, які використовує керівник в ході роботи з батьками. Адаптація батьків, педагогів та дітей – це перша сходинка в роботі закладу з родинами. Педагоги мали змогу ознайомитися з презентацією досвіду адаптації дітей ясельної групи, вихователя – методиста Замороки Н.М. В ході практичного блоку методичного об’єднання з присутніми було проведено диспут на тему: «Покарання дітей - за і проти». Учасники методичного об’єднання ділилися досвідом, розглядали різні ситуації, диспутували з даної проблеми. В кінці РМО вихователь Кривоконь Т.В. презентувала виставку на тему: «Батьки разом з дітьми». На виставці було представлено сімейні роботи з паперу, квітів, тіста, вишивки, вироби з природного матеріалу. Потім учасники РМО прийняли методичні рекомендації та підвели підсумки методичного об’єднання.

Розвиток творчості дошкільників

Розвиток творчості дошкільників шляхом музично – пластичної імпровізації

19 листопада 2014 року на базі Яготинського ДНЗ №5 «Берізка» відбулося засідання районного методичного об’єднання музичних керівників дошкільних навчальних закладів. Тема, яку розглянули на своєму засіданні педагоги – музично-пластична імпровізація, як елемент розвитку в дітей навичок сприймання музики - на сьогодні є цікавою та актуальною. До уваги присутніх було представлено різноманітні форми роботи з дітьми з даної проблеми: народну пісню «Грицю, Грицю…», як елемент відтворення музичної пластики з дітьми старшого дошкільного віку,; пластику рухів відповідно темпу музики показали діти старшої групи №2 (музичний керівник Бусло В. В.) під час виконання сюжетного танцю «Косарі» та повільного - «Осінні листочки». Театральні, творчі та хореографічні здібності старші дошкільники продемонстрували в казці-драматизації «Як півник мишенят провчив», де вони мали змогу передати характер та настрій героїв. Ця казка для малят мала також і повчальний характер та сприяла розвитку емоційно-мотиваційної сфери особистості. Із задоволенням діти гралися в музично – ритмічні ігри. Однією з таких була гра «Люстерко», де діти вправно фантазували виконуючи відповідні рухи під запропоновану музичним керівником музику, різну за характером та темпом. Теоретичний блок семінару-практикуму був спрямований на підвищення теоретичного рівня педагогів з проблеми використання музично – пластичної імпровізації в художньо-естетичному розвитку дітей дошкільного віку. Досвід роботи ДНЗ №5 «Берізка» презентував присутнім у вигляді відеоролика «Ігрові вправи з використанням музично – пластичної імпровізації». Захоплюючим та емоційним було обговорення переглянутих заходів. Підсумком роботи семінару було прийняття методичних рекомендацій з даної проблеми. Кожен педагог взяв для себе багато нового, повчального, а також поніс з собою позитивні емоції, які були створені сяючими дитячими очима та активним бажанням дітей в русі втілити свої музичні враження.