Новорічні ранки

Як завжди по традиції кожного року Дідусь Мороз і його внучка Снігуронька приходять в дитячий садок до дітей, щоб повеселитися з ними на святі, та вручити новорічні подарунки малечі.

Новорічні свята в ДНЗ №5 «Берізка» проходили 26,27, 28 грудня 2017року. Кожна група мала свій сценарій, своїх казкових героїв, які допомагали малечі потрапити в казку, побачити дива, відчути позитивні емоції, та підняти собі настрій. Цього року в старших групах була машина часу, яка переносила і дітей, і дорослих з казки в казку. В дітей молодших груп, гостями були сніговими та лісові звірята. Кожна дитина раділа отриманому подарунку, які були придбані за рахунок Яготинської Міської ради.

 

IMG_2718.JPG   IMG_2672.JPG   IMG_3042.JPG   IMG_3053.JPG

 

IMG_3237.JPG   IMG_3273.JPG   IMG_3886.JPG   IMG_3545.JPG

Хай маленькі громадяни в мирі і в добрі ростуть

Конституція – з тобою

Ми йдемо в нове життя.

Будь нам Правом і Законом,

Нашим світлим майбуттям.

Щоб маленькі громадяни

Вчитись грамоті могли

І, захищені правами,

В мирі і в добрі росли!

 

Цими віршованими рядками розпочалася пізнавальна година «Конституція дала нам право», яку провела центральна дитяча бібліотека із середньою групою «Бджілка» ДНЗ №5 «Берізка» (вихователь – Н.М. Заморока) 19.06.2017року.

Вихованці дитячого садочка познайомилися з бібліотекою та дізналися про їхні права і обов'язки, як маленьких громадян нашої держави. Діти в невимушеній формі розповідали про свої, поки що невеликі, добрі справи, згадували казкових героїв, права яких порушували інші персонажі. Вони на мить стали артистами лялькового театру «Золотий ключик», взявши до рук казкових героїв. З дитячих вуст на заході прозвучали вірші про Україну, рідний край, про Тараса Шевченка.

Віриться, що ці добрі, кмітливі, допитливі хлопчики і дівчатка стануть у майбутньому справжніми господарями своєї держави - України.

 

1 2 4 4

 

 

Впровадження ідей Софії Русової

23 жовтня 2015 р., згідно річного плану відділу освіти Яготинської РДА було проведено засідання творчої групи вихователів – методистів на базі Яготинського ДНЗ №5 «Берізка». Темою РМО було впровадження ідей Софії Русової в освітньо – виховний процес дошкільного закладу. Ця тема є актуальною на сьогодні, тому що С.Русова була одним з педагогів, яка впроваджувала навчання дітей на засадах громадянського та родинного виховання. До уваги присутніх було представлено теоретичний та практичний блок з даної проблеми. Учасниками засідання було переглянуто практичний тренінг з батьками «Усвідомлене батьківство», який був проведений практичним психологом закладу Кривошеєю Т.О. Також було переглянуто фрагмент пошуково – дослідницької діяльності на тему «Водиця – чарівниця», яке провела вихователь Тонконог Н.П. з дітьми старшої групи. В оригінальній формі, за допомогою слайдів, вихователь – методист Заморока Н.М. з педагогами провела перебіг педагогічних читань, де ознайомила всіх присутніх з біографією С. Русової та її творчою діяльністю. Також було переглянуто виставку методичних посібників про діяльність відомого педагога. В кінці методичного об’єднання були прийняті методичні рекомендації та підведено підсумок.

День захисту дітей

День захисту дітей – це одне з найчудовіших свят, тому що головні його герої – це діти. А де діти там завжди радісно, весело, там мир, спокій, щастя. Народна мудрість говорить: « Якби дорослі були такі, як діти, то не було б ні сварок, ні війн».

01.06.2017 р. на подвір’ї ДНЗ №5 «Берізка» зібралася вся малеча із садочка – від найменшого до найстаршого, щоби провести свято з чудовою назвою «Подорож до країни дитинства». Ведучою свята була вихователь – методист закладу – Заморока Н.М. Кожна група представляла себе. Діти співали, танцювали, розповідали вірші, змагалися, а також малювали на асфальті. На святі були вовк, лисичка, червона шапочка. В кінці свята чарівне Літечко, в особі Влади Ткаленко, вихованки старшої групи, пригостило всіх діток цукерками. Дитячий сміх, весела музика, чарівні малюнки на асфальті, створили позитивний мікроклімат для дорослих, дітей та присутніх, що були на святі.

Також в ДНЗ №5 «Берізка» організовано виставку дитячих робіт «Щасливе дитинство» та виставку газет «Здорова дитина – щаслива родина». Заморокою Н.М. буде проведено спортивне свято спільно з батьками «Тато, мама, я – спортивна сімя».

1 2 3

 

Співпраця ДНЗ з батьками

15 вересня 2015р. на базі Яготинського ДНЗ № 5 «Берізка» відбулося засідання районного методичного об’єднання завідуючих ДНЗ. Тема засідання була актуальна – забезпечення співпраці ДНЗ з батьківськими комітетами та активними родинами закладу. Захід проходив у формі круглого столу. В його роботі приймали участь, як педагоги так і батьки. До уваги присутніх було запропоновано доповідь завідуючої ДНЗ №5 «Берізка» на тему: «Основні законодавчі документи, які використовує ДНЗ в роботі з батьками». Рибинська О.В. ознайомила педагогів з основними документами, які використовує керівник в ході роботи з батьками. Адаптація батьків, педагогів та дітей – це перша сходинка в роботі закладу з родинами. Педагоги мали змогу ознайомитися з презентацією досвіду адаптації дітей ясельної групи, вихователя – методиста Замороки Н.М. В ході практичного блоку методичного об’єднання з присутніми було проведено диспут на тему: «Покарання дітей - за і проти». Учасники методичного об’єднання ділилися досвідом, розглядали різні ситуації, диспутували з даної проблеми. В кінці РМО вихователь Кривоконь Т.В. презентувала виставку на тему: «Батьки разом з дітьми». На виставці було представлено сімейні роботи з паперу, квітів, тіста, вишивки, вироби з природного матеріалу. Потім учасники РМО прийняли методичні рекомендації та підвели підсумки методичного об’єднання.

Шевченківські дні в ДНЗ № 5 «Берізка»

В ДНЗ № 5 « Берізка» було вшановано чергову річницю з дня народження Т.Г. Шевченка. Старші дошкільники прийняли участь у виставці малюнків за творами великого поета. Діти з середніх та старших груп, а також педагоги закладу, презентували свої малюнки до улюблених творів Кобзаря. Кращими були вибрані роботи вихователя Марченко В.В. та робота Хоменко Христини з татом. Ці твори було виставлено на районній виставці, яка відбулася у Яготинському музеї « Флігель Т.Г. Шевченка». Решта робіт була виставлена на виставці в ДНЗ.

Також, педагоги та вихованці закладу « Берізка» були організаторами та ведучими святкового ранку присвяченого вшануванню пам’яті Т.Г. Шевченка, який відбувся 9 березня 2017 року у Флігелі. Дошкільники нагадали присутнім про дитячі та юнацькі роки поета, а також про його творчість. Було прочитано багато віршів Кобзаря.

10 березня 2017 року в ДНЗ №5 « Берізка» було проведено день памяті Т.Г. Шевченка. В музичному залі зібралися педагоги, вихованці та батьки. Тут читали на память улюблені вірші, слухали пісні, покладені на вірші поета. Самих активних учасників було нагороджено грамотами. Хочеться відмітити найкращих: вихованці молодшої групи – Сухенко Евеліна, Лук’янченко Ярослав, Маршевська Анна; вихованці середньої групи – Невмержицька Софія, Омеляненко Дмитро, Парфененко Денис; вихованці старших груп – Бусло Зоряна, Кобенко Аліна, Полікарпова Анастасія, Тонконіг Евеліна, Колесник Вікторія, Лавріненко Ярослав, Парфененко Владислав, Карпова Злата.

Організовуючи та проводячи заходи присвячені памяті Т.Г. Шевченка педагоги сіють в маленьких душах дошкільників любов до свого народу та до рідної Неньки України.

 

 

 

 

Метод Марії Монтессорі

Сучасне життя вимагає від педагогів - дошкільників вільно, самостійно орієнтуватися в оточуючому середовищі. Багато видатних педагогів не раз зверталися до цієї проблеми. Саме цією проблемою займалася видатний педагог М.Монтессорі. Завдяки досвіду роботи з питань проблеми виховання, було вирішено провести РМО на базі ДНЗ №5 «Берізка», яке проводилося 30 жовтня 2014 році. Тема РМО була така: «Педагогічні ідеї Марії Монтессорі у сучасних дошкільних закладах». Суть методу Монтессорі – це вільна робота дитини в створеному педагогом навколишньому середовищі. Вихователь Марченко В.В. в своїй роботі використовує елементи із методики М.Монтессорі. Вона показала цікаве, інтегроване заняття з дітьми молодшої групи «Подорож в Африку». Також нею зібрано достатній матеріал для навчання дітей з розвитку сенсорних здібностей. Вихователь – методист Заморока Н.М. ознайомила всіх присутніх з описом методики М.Монтессорі. Була переглянута вихователями – методистами презентація ігор за системою М.Монтессорі. Кожна презентація мала відповідний опис та ілюстрації у вигляді фотографій – слайдів. Також практичним психологом закладу були проведені цікаві тести «Впізнай себе» для методистів. У цікавій, інтерактивній формі відбулось жваве обговорення актуального питання , проведено тренінг та вправи з вихователями – методистами (методист РМК Миненок О.В.). На належному рівні пройшов обмін досвідом роботи, щодо впровадження інноваційної технології за системою Монтессорі. Під час обговорення вихователі – методисти дійшли до висновку , що потрібно постійно в своїй роботі використовувати метод Марії Монтессорі.

Захід присвячений Катерині Білокур

Між ДНЗ №5 «Берізка» та Яготинською картинною галереєю вже давно склалися теплі стосунки. Педагоги закладу виховують малечу на засадах любові до рідного краю, національної спадщини, якою багата Яготинська земля.

7 грудня 2016 року працівник музею Черниш О.М. завітала до малят старшої групи, щоб провести з ними бесіду про нашу славну землячку Катерину Білокур. Свою розповідь вона доповнила цікавими матеріалами: репродукціями картин, ілюстраціями з життя відомої художниці. Діти із задоволенням слухали гостю, та з цікавістю переглядали картини.

Захід пройшов невимушено, приніс присутнім позитивні емоції. В кінці було зроблено фото на згадку.

Обласний семінар – практикум

Враховуючи актуальність безпеки життєдіяльності дошкільників, на базі Яготинського ДНЗ №5 «Берізка», 28 листопада 2014р. було проведено обласний семінар – практикум для завідуючих дошкільних навчальних закладів на тему: «Забезпечення охорони життя і здоров’я дітей в ДНЗ». З 2010 року ДНЗ №5 «Берізка» є одним з опорних закладів в Київській області з проблем безпеки та цивільного захисту дітей дошкільного віку. На початку семінару до присутніх звернулася завідуюча закладу Рибинська О.В. з доповіддю, в ході якої презентувала досвід роботи закладу з проблеми безпеки за останні 5 років. Також учасників семінару прийшли привітати заступник міського голови Яготинської міської ради Лисенко Л.В. та в.о. начальника відділу освіти Яготинської РДА Даценко Л.Г. Були присутні на семінарі – практикумі методисти обласного методичного кабінету Навчально – методичного центру Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення в Київській області – Кучарська Л.В. та Зинич Ю.М., які презентували матеріал з даної проблеми. З слухачами семінару працювала практичний психолог закладу Кривошея Т.О. з «Інтелектуальною розминкою» в формі мозкової атаки. А також з вихователем – методистом Заморокою Н.М. слухачі в ході тесту «Перевір себе» перевіряли свої знання по безпеці життєдіяльності, та в ході вправи «Знайди вихід із ситуації», розв’язували завдання поставлені перед ними. До уваги присутніх дошкільники старшої групи №2, музичний керівник Бусло В.В. та вихователь Заморока Н.М. представили повчальну розвагу «Як колобок розуму навчився». Кожен учасник семінару мав змогу ознайомитися з матеріалом по ОБЖД, який було презентовано присутнім. Педагоги знайомилися з іграми, конспектами занять, розвагами, методичною літературою, тощо. В кінці семінару – практикуму було прийнято методичні рекомендації. Присутні відзначили, що семінар відбувся на високому методичному рівні, був інформаційно та наочно насиченим, зорієнтованим на безпеку життєдіяльності, як дітей так і дорослих.

Шашковий турнір

13 жовтня 2016року на базі ДНЗ №5 «Берізка», згідно річного плану відділу освіти Яготинського РДА було проведено «Шашковий турнір» серед вихованців дитячих навчальних закладів міста. Такий захід в дошкільників було організовано та проведено вперше. Гра в шашки – одна з форм розвитку математичних здібностей дітей старшого дошкільного віку. Навчитися грати нескладно, проте грати майстерно – це досить непросте завдання. Із великим задоволенням приймали учасники всіх садочків участь у змаганні із шашок. Із серйозним, відповідальним підходом змагалися маленькі шашкісти, виборюючи перемогу в трьох турах. Маленьких ерудитів оцінювало компетентне журі: начальник відділу освіти Степанченко М.Т., директор ДЮСША Стопчатий Ю.Л., методисти РМК відділу освіти Пахар О.Ю. та Міненок О.В. Сюрпризом для учасників змагань стала Королева Шашок, з якою вони вирушили в шашкові володіння, щоб між собою позмагатися. А дві помічниці біла та чорна шашки допомогли гравцям пригадати правила гри. Честь шашкового турніру з ДНЗ №5 «Берізка» відстоювали вихованці старшої групи №2 Лавріненко Ярослав та Ткачук Андрій. Хлопці вели достойну гру з вихованцями інших закладів. Приємно відмітити, що Ткачук Андрій посів третє місце серед вихованців інших ДНЗ. Шашковий турнір було проведено на високому рівні. Всі учасники отримали солодощі, а переможці ще й Грамоти та вітання – український танок від юних козаків з старшої групи ДНЗ №5 «Берізка». Адже цей захід було присвячено Дню захисника України. Дорослі і діти отримали позитивні емоції від заходу.

Дитячий травматизм

Згідно річного плану відділу освіти Яготинської РДА 27листопада 2015 року на базі Яготинського ДНЗ №5 «Берізка» проходило засідання РМО старших медичних сестер ДНЗ. Темою заходу - був дитячий травматизм, профілактика, оформлення документації. На сьогодні ця тема є дуже актуальною. Засідання РМО проходило в цікавій формі, в ході роботи були використані засоби комп’ютерної техніки. В практичній частині РМО, вихователем – методистом Заморокою Н.М., було проведено тренінг для батьків на тему: «Попередження насильства, жорстокості в сім’ї та в дитячому колективі». Кожен з батьків мав власну думку, та досвід виховання дітей. Потім старша медична сестра ДНЗ №5 «Берізка» Туменок В.М. запропонувала присутнім доповідь на тему: «Дитячий травматизм. Оформляємо документацію». Присутні ділилися досвідом з даної проблеми. Згодом, до уваги медичних сестер було представлено документацію та новинки літератури з проблеми травматизму. Всі учасники РМО мали змогу побути в ролі батьків, в ролі дітей, вправлятися в розв’язанні складних, сімейних ситуацій та поповнити свої знання з даної проблеми.

Конкурс на кращу сімейну газету

«Здорова дитина – щаслива родина»

Згідно наказу відділу освіти Яготинської РДА було оголошено конкурс на виготовлення сімейних газет на тему: «Здорова дитина – щаслива родина». Батьки ДНЗ №5 «Берізка» активно взяли участь у цьому конкурсі. Було виготовлено 13 газет та розміщено в музичному залі, де можна було всім бажаючим розглянути газети та проголосувати за кращу. За результатами голосування на районний конкурс, який відбувся у відділі освіти 23.11.2016р. було обрано чотири газети. В районному конкурсі відмічено 2 газети батьків з ДНЗ №5 «Берізка». Це сім’я Сухенко та сімя Ткачуків. Газети яскраві, гарно оформлені, саме тому їх відмічено за оригінальність.

Розвиток творчості дошкільників шляхом музично – пластичної імпровізації

19 листопада 2014 року на базі Яготинського ДНЗ №5 «Берізка» відбулося засідання районного методичного об’єднання музичних керівників дошкільних навчальних закладів. Тема, яку розглянули на своєму засіданні педагоги – музично-пластична імпровізація, як елемент розвитку в дітей навичок сприймання музики - на сьогодні є цікавою та актуальною. До уваги присутніх було представлено різноманітні форми роботи з дітьми з даної проблеми: народну пісню «Грицю, Грицю…», як елемент відтворення музичної пластики з дітьми старшого дошкільного віку,; пластику рухів відповідно темпу музики показали діти старшої групи №2 (музичний керівник Бусло В. В.) під час виконання сюжетного танцю «Косарі» та повільного - «Осінні листочки». Театральні, творчі та хореографічні здібності старші дошкільники продемонстрували в казці-драматизації «Як півник мишенят провчив», де вони мали змогу передати характер та настрій героїв. Ця казка для малят мала також і повчальний характер та сприяла розвитку емоційно-мотиваційної сфери особистості. Із задоволенням діти гралися в музично – ритмічні ігри. Однією з таких була гра «Люстерко», де діти вправно фантазували виконуючи відповідні рухи під запропоновану музичним керівником музику, різну за характером та темпом. Теоретичний блок семінару-практикуму був спрямований на підвищення теоретичного рівня педагогів з проблеми використання музично – пластичної імпровізації в художньо-естетичному розвитку дітей дошкільного віку. Досвід роботи ДНЗ №5 «Берізка» презентував присутнім у вигляді відеоролика «Ігрові вправи з використанням музично – пластичної імпровізації». Захоплюючим та емоційним було обговорення переглянутих заходів. Підсумком роботи семінару було прийняття методичних рекомендацій з даної проблеми. Кожен педагог взяв для себе багато нового, повчального, а також поніс з собою позитивні емоції, які були створені сяючими дитячими очима та активним бажанням дітей в русі втілити свої музичні враження.