Музичний калейдоскоп

29 листопада 2018р. на базі ДНЗ №2 «Дюймовочка» відбувся районний захід пісенно – танцювального мистецтва «Музичний калейдоскоп». В цьому заході прийняли активну участь творчі колективи дитячих садків міста та району. Кожен садок представляв таночок та пісню. ДНЗ №5 «Берізка» на конкурсі представляв пісню «Осінь тепла, золота» та український таночок з рушниками. Учасниці конкурсу вміло відтворювали рухи під українську мелодію, відчували ритм народного танцю. Гарно також прозвучала і пісня у виконі дитячого ансамблю. Гармонію та колорит свята створювали красиві костюми, в яких виступали діти та піднесений емоційний настрій дошкільників. В кінці свята малеча отримала солодощі.
Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Формування музикальності дошкільників під час гри на дитячих музичних інструментах

20 листопада 2018 року відбулося засідання РМО музичних керівників на базі нашого закладу . До уваги музичних керівників було представлено гру дитячого музичного оркестру. Діти грали на бубнах, сопілках, трикутниках, металофоні, дзвіночку, маракасах веселу мелодію – «Полька» Глінки. Музичний керівник Бусло В.В. вміло організував дитячий оркестр. Діти правильно вступали, кожен виконуючи свою партію, тримаючи ритм. Також, присутні мали змогу переглянути виступ колективу педагогів «Богині кухні», які відтворювали народну мелодію за допомогою кухонних інструментів. Практичний психолог ДНЗ №5 « Берізка» Кривошея Т.О. провела тренінг із музичними керівниками на тему: « Вплив музики на самопочуття людини». Згодом, присутні поділилися досвідом з даної проблеми та керівник РМО Придибайло І.П. запропонувала переглянути новинки літератури. Методичне об’єднання закінчилося на позитивній ноті.
Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Конкурс

В дошкільників Яготинщини вже багато років під ряд склалася традиція вшановувати пам’ять відомої художниці К.В.Білокур в день її народження 7 грудня своїми малюнками. Ось і цього року всіх радо зустрічав ДНЗ№4 «Пролісок».Юні художниці з старшої групи Софійка Невмержицька та Злата Мочаренко відстоювали честь нашого садка на районному художньому конкурсі. Дівчатка малювали квіти,за мотивами картин Катерини Білокур: Софія-півонії; Злата-маки. А потім кожна захищала віршем свій шедевр. Юні таланти були відзначені грамотами та солодощами.

 

Шашковий турнір 2018

11 жовтня 2018 року на базі Яготинського ДНЗ №3 «Ромашка» проходив районний конкурс по грі в шашки між старшими дошкільниками міста. Наш заклад прийняв теж активну участь у цьому конкурсі. Представниками з «Берізки» були вихованець старшої групи №1 Павлик Артем та вихованка старшої групи №2 Муха Дар’я. Юні ерудити змагались, захищаючи честь своїх садочків. Нашому садку приємно привітати конкурсантів із їхніми здобутками. Адже Павлик Артем посів друге місце, а Муха Дар’я – дев’яте. Учасники конкурсу отримали грамоти та солодощі.
1 1 1 1 1 1 1 1

Свято англійської мови

30 травня 2017 року на базі ДНЗ №5 «Берізка» проходило свято «Hello English». Захід був організований НВО «Діти Галактики» з дітьми дошкільних груп та вихованців початкових класів закладів міста . Ведучою на святі була Радіонова Ю.В. – викладач англійської мови. Все свято було проведено в формі гри. Діти подорожували, грали в цікаві ігри з казковими героями. Навіть сама ведуча, на період свята, стала капітаном, який організовував дітей до цікавої мандрівки. Малята показали свої знання з англійської мови. Вони добре рахують в межах десяти, знають кольори, гарно співають англійські пісні, грають в ігри. Між вихованцями та педагогом існує тісний взаємозв’язок. Юлія Вікторівна розуміє кожну дитину, до кожного знаходить індивідуальний підхід. Практика навчання дітей англійської мови показала, що ті діти, які були замкнуті, погано йшли на контакт стали впевненими в собі. Вже стало традицією в керівників НВО «Діти Галактики» в кінці навчального року проводити заключне свято, щоб показати знання, які набули діти. Також дітей було нагороджено сертифікатами та шоколадними медалями. Такі заходи несуть позитивні емоції для дітей, батьків та педагогів.

Логіко-математичний розвиток дошкільнят

30 березня 2018 року методистом районного методичного кабінету відділу освіти Яготинської районної державної адміністрації на базі ДНЗ №5 «Берізка» проведено засідання районного методичного об’єднання вихователів дошкільних навчальних закладів за темою: «Логіко – математичний розвиток старших дошкільників засобами казки».
Під час презентаційного блоку Оксана Вікторівна зазначила про значення казок для всебічного розвитку дітей дошкільного віку та використання різноманітних форм роботи казко терапії в дошкільних закладах освіти.
Казка є універсальним засобом виховання дітей. Вона має виховний, освітній і розвиваючий потенціал і дуже цінна для педагогів. У багатьох казках математичний зміст міститься на самій поверхні, тому сприймається і засвоюється дітьми непомітно, невимушено і легко. Саме тому учасникам засідання до уваги було представлено інтегроване заняття в старшій групі №1 «Білосніжка та сім гномів», вихователь Черненко Л.М. та заняття в старшій групі №2 «Повернення колобка», вихователь Войтенко Л.В.
Досвідом роботи з проблеми «Використання казки в процесі формування математичних уявлень старшого дошкільного віку» поділилася вихователь-методист ДНЗ №5 «Берізка» Заморока Н.М., яка наголосила, що казка є ефективним засобом формування математичних уявлень дітей старшого дошкільного віку. Також з доповіддю «Казки Василя Сухомлинського на заняттях з математики», виступила вихователь цього закладу, Дуброва В.Г., яка дала рекомендовану добірку творів Василя Сухомлинського для логіко – математичного розвитку дітей.
У рамках методичного об’єднання всі присутні мали змогу переглянути виставку дидактичних ігор з логіко – математичного розвитку дошкільників та ознайомитись з новинками методичної літератури. Після перегляду учасники обговорили переглянуте та поділилися власним досвідом з даної проблеми.
Засідання пройшло в діловій, доброзичливій атмосфері. На завершення були прийняті методичні рекомендації та підведено підсумки засідання.

 

 

 


Районні заходи

Дошкільники з дитячого садка «Берізка» талановиті та завзяті. Вже стало традицією в нашому місці, що влада спільно з дітками відкриває різні парки та сквери. Так, нещодавно, в центрі міста Яготина було відкрито галявину казок , де милують та радують дорослих та малих, скульптури казкових героїв: котика в чоботях, крокодила Гени з чебурашкою та сімейка їжачків. Також наші діти були відкривачами «Калинової алеї». І приємно, що йдуть до калини різні покоління: батьки з дітьми, щоб відпочити; люди похилого віку, щоб попросити здоров’я; молодь благає на щастя та долю. І мабуть вірно, що всі відкриття та починання повинні стартувати від найменших дітей, адже діти, то наше продовження, за ними майбутнє.

Річницю революції гідності, в нашій країні святкували цього року вперше. Ось і дошкілля міста Яготина зібралося на свої спортивні змагання, щоб вшанувати тих, хто загинув та згадати тих, хто і нині воює за щасливе майбутнє нашої України. Гостями у дошкільників були воїни АТО, які одночасно з членами журі оцінювали вміння та спритність спортивних команд ДНЗ. Змагання проходили на базі ДЮСШ 19 листопада 2015р. Це спортивне свято захоплювало всіх: і юних спортсменів, які змагалися, і вболівальників, і суддів. В кінці свята команди отримали вимпели, грамоти та солодощі. В нашому місті вже стало традицією проводити спортивні змагання між дошкільними закладами. Адже, спорт – гартує, зміцнює здоров’я і дорослим і дітям.

Гей, заграйте, музиченьки!

22 березня 2018 року відділом освіти Яготинської районної державної адміністрації проведено районний конкурс дитячих музичних ансамблів «Гей, заграйте, музиченьки!». Для учасників конкурсу гостинно відчинив свої двері ДНЗ №4 «Пролісок». Адже саме йому випала честь приймати маленьких музикантів з різних садочків району.

На конкурсі були присутні почесні гості конкурсу: начальник відділу освіти Яготинської районної державної адміністрації Степанченко М.Т., методист районного методичного кабінету відділу освіти О.В.Миненок, завідуючі, педагоги дошкільних закладів освіти, батьки.

«Музика – це найвиразніша мова. Мова, що може без жодного слова людям про радість і сум розказати!»

Наш ансамбль, під назвою «Веселуни» (ДНЗ№5 «Берізка» музичний керівник Бусло В.В.) – ритмічно виконали пісню «Ти ж мене підманула».

Як легко, ніби граючись, проходили виступи учасників конкурсу. В дітей розвинуті почуття ритму, музичного слуху, дошкільнята вміють та знають як правильно володіти дитячими музичними інструментами та злагоджено грати в ансамблі.

Під час конкурсної програми юні музиканти змогли ближче познайомитися з різними народними піснями, музикою та інструментами на яких можна зіграти українські мелодії. А на завершення всі учасники конкурсу отримали солодкі подарунки.

 

P80322-111822.jpg P80322-103425.jpg

Новорічні вітання дошкільників ДНЗ №5 «Берізка»

З давніх пір склалася традиція між дошкільниками дитячого садка Берізка та Яготинською міською радою приймати участь у вітанні ветеранів праці, підприємців, депутатів. Ось і цього року 27, 28 та 29 грудня дошкільники разом із Дідом Морозом та Снігурочкою завітали до міської ради, щоб привітати присутніх гостей з наступаючим Новим Роком. Присутні переглянули невеликий міні концерт, де були веселі новорічні пісні та вітальні вірші. Діти завжди несуть позитив, тому веселий настрій було забезпечено сповна. Маленькі артисти були нагороджені щасливими усмішками дорослих, щирими оплесками та солодощами.

Районне методичне об’єднання вихователів - методистів

Згідно річного плану відділу освіти Яготинської РДА на базі Яготинського ДНЗ №5 «Берізка», 20.02.2018р., проходило РМО творчої групи вихователів – методистів дошкільних навчальних закладів.

Темою методичного об’єднання було: «Інноваційні форми роботи вихователя – методиста з педагогічним колективом для розвитку креативності педагогів, творчого підходу до організації навчально – виховного процесу у ДНЗ».

Сьогодення ставить нові вимоги до дошкільної освіти в цілому й до кожного вихователя окремо. Педагоги мають бути творчими особистостями, новаторами ідей, постійно підвищувати свою професійну майстерність. Тільки творчий педагог може виховати творчу особистість. Саме тому, сьогодні, зібралися вихователі – методисти, щоб поділитися досвідом з даної проблеми.

Вихователь – методист ДНЗ №5 Берізка» Заморока Н.М. організувала та показала присутнім одну з цікавих інноваційних форм з педагогами – ділову гру з елементами тренінгу «Презентація творчих майстерень». Організовуючи гру, вихователь – методист, поставила за мету: виявити рівень знань педагогів про поняття «творчість», «креативність», «творча особистість». В ході гри, педагоги були розділені на команди, перед якими були поставленні різні завдання, які носили креативний характер. Справляючись із завданнями вихователі повинні були проявити свою творчість, вміння знаходити вихід з різних ситуацій.

В ході РМО з присутніми працював практичний психолог Кривошея Т.О., яка настроїла присутніх на позитивну атмосферу. Згодом присутніми були переглянуті слайди для закріплення різних інноваційних форм роботи.

Потім вихователі – методисти дошкільних закладів, спільно з методистом РМК Миненок О.В. прийняли рекомендації РМО.

        

        

Виховання дітей раннього віку через казку

На базі ДНЗ №5 «Берізка» 28 квітня 2017 року було проведено засідання творчої групи вихователів дошкільних навчальних закладів з організації життєдіяльності дітей раннього віку. Темою РМО було: «Виховання дітей раннього віку через казку за допомогою дидактичного посібника». Казка може виконувати не лише розважальну функцію, а й пояснює навколишній світ, вчить взаємодії між різними учасниками діалогу, відображає душевні конфлікти особистості, дає деякі способи вирішення цих конфліктів. Всі присутні педагоги спочатку мали змогу переглянути заняття з дітьми раннього віку «Подорож колобка», яке провела вихователь Тонконог Н.П. Після обговорення заняття вихователь – методист Заморока Н.М. запросила всіх вихователів на екскурсію до ясельної групи для перегляду розвивального середовища в групі раннього віку . Вихователь – методист наголосила, що середовище, у якому виховується дитина, має бути невичерпним джерелом збагачення предметної та ігрової діяльності. В ході обговорення педагоги закладів зробили висновок, що використання дидактичного посібника під час проведення різних форм роботи з дітьми надають можливість співпрацювати з малятами у казковому просторі.

 

 


РМО старших медичних сестер

31 січня 2018р. згідно річного плану відділу освіти Яготинської РДА, було проведено засідання РМО старших медичних сестер міста, на базі Яготинського ДНЗ №5 «Берізка». Темою методичного об єднання була – медична етика в роботі старшої медичної сестри. Керівник РМО – старша медична сестра ДНЗ №3 «Ромашка» Крамна Т.В. оголосила присутнім план методичного об’єднання. Медичні сестри слухали доповідь на тему: «Медична етика в роботі з колегами: профілактика конфліктів», яку прочитала колега Туменок В.М. Члени методичного об єднання прослухавши доповідь, прийняли участь у обговоренні, а також ділилися власним досвідом з даної проблеми.

Потім учасники РМО вирішували виробничі ситуації, які їм запропоновані завідуючою ДНЗ №5 «Берізка» Рибинською О.В. Згодом психолог даного закладу Кривошея Т.О. провела з присутніми психологічний тренінг: «Пізнай себе», на якому учасники покращували свій емоційний стан позитивними емоціями.

В кінці РМО старших медичних сестер були прийняті методичні рекомендації .